Odlikovanja Vatrenima

13/11/18

Odlikovanja Vatrenima

SAŽETAK

Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović odlikovala je igrače i stožer Vatrenih.

Hrvatska nogometna reprezentacija odradila je prvi trening na stadionu Hitrec Kacijan na Maksimiru nakon okupljanja uoči završnih utakmica skupine 4 Lige nacija. Ispred svjetskih doprvaka još su dvije utakmice - sa Španjolskom u četvrtak 15. studenog na stadionu Maksimir te protiv Engleske na Wembleyju tri dana poslije. Svi su igrači odradili trening, a u utorak se očekuje dolazak Luka Modrić i Ivana Rakitića koji su dobili poštedu. Prvi put s A reprezentacijom trenirao je i 20-godišnji ofenzivac Wolfsburga Josip Brekalo. Predstavnici Hrvatskog generalskog zbora posjetili su naše nogometaše u zagrebačkom hotelu Westin. Hrvatski generalski zbor uručio je plakete izborniku Zlatku Daliću, hrvatskim reprezentativcima te Hrvatskom nogometnom savezu predvođenom predsjednikom Davorom Šukerom, čestitavši im prije svega na velikom uspjehu na Svjetskom prvenstvu u Rusiji. 

Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović uručila je u svom uredu na Pantovčaku odlikovanja i priznanja hrvatskom nogometnom izborniku, igračima i članovima stručnog stožera Hrvatske nogometne reprezentacije koji su na Svjetskom prvenstvu osvojili naslov viceprvaka svijeta.

"U ime Republike Hrvatske, želim vam još jednom zahvaliti što ste ostvarili povijesni uspjeh, ali ponajprije zato što ste Hrvatskoj vratili osmjeh na lice, što ste nas ujedinili da dišemo, plačemo, pjevamo i veselimo se kao jedan. Naša je dužnost i obveza obećati vam kako to jedinstvo, u kojem su nas već jednom ujedinili naši branitelji u obrani Domovine, nikada više nećemo pustiti", kazala je predsjednica Grabar Kitarović i  zahvalila nogometnim reprezentativcima što su svojim uspjehom vratili "optimizam i pobjednički duh te postali uzor i nadahnuće našoj djeci i mladima, ali i svima nama" zaključila je predsjednica RH koja je Redom kneza Trpimira s ogrlicom i Danicom odlikovala izbornika hrvatske nogometne reprezentacije Zlatka Dalića i predsjednika Hrvatskog nogometnog saveza Davora Šukera.

Redom kneza Branimira s ogrlicom odlikovani su reprezentativci Luka Modrić, Milan Badelj, Filip Bradarić, Marcelo Brozović, Duje Ćaleta-Car, Vedran Ćorluka, Tin Jedva, Lovre Kalinić, Mateo Kovačić, Andrej Kramarić, Dominik Livaković, Dejan Lovren, Mario Mandžukić, Ivan Perišić, Josip Pivarić, Marko Pjaca, Ivan Rakitić, Ante Rebić, Danijel Subašić, Domagoj Vida i Šime Vrsaljko.

Redom Danice hrvatske s likom Franje Bučara i Redom hrvatskog trolista i Redom hrvatskog pletera odlikovani su članovi stručnog stožera hrvatske nogometne reprezentacije i članovi delegacije Hrvatskog nogometnog saveza: Nika Bahtijarević, Zoran Bahtijarević, Zoran Cvrk, Tomica Đukić, Saša Janković, Nikola Jerkan, Nenad Krošnjar, Miroslav Krznarić, Marijan Kustić, Dražen Ladić, Dennis Luka Lukančić, Tihomir Maloča, Miroslav Marković, Nikša Martinac, Luka Milanović, Marjan Mrmić, Ivica Olić, Iva Olivari-Uliša, Tomislav Pacak, Koraljka Petrinović, Mario Petrović, Mladen Pilčić, Helena Puškar, Nderim  Redžaj, Marc Alexander James Rochon, Drago Sopta, Zorislav Srebrić, Goran Vincek i Ognjen Vukojević.

Na kraju je predsjednica Povelju Republike Hrvatske dodijelila  Hrvatskom nogometnom savezu.

U ime svih nagrađenih predsjednici je zahvalio izbornik Zlatko Dalić posebno istaknuvši njezinu potporu tijekom Svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji. 

"Pokazali smo veliko zajedništvo, ljubav prema domovini, hrabrost, poniznost i vjeru i to nam je donijelo taj veliki rezultat", kazao je Dalić i obećao da će nogometaši i u budućim utakmicama pružiti sve kako bi naši navijači u zemlji i inozemstvu bili ponosni na nas".